نماینده روسیه در سازمان ملل متحد از اظهارات دوستانه «ترامپ» درباره رئیس جمهور سوریه خبر داد و عنوان داشت که ترامپ معتقد است سرنوشت اسد باید توسط مردم سوریه تعیین شود.

به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل از دیلی میل، «دونالد ترامپ» روز دوشنبه میزبان نمایندگان ۱۵ کشور عضو شورای امنیت بود و «پتر ایلیشف» نمایندده روسیه در سازمان ملل، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه بخشی از سخنان رئیس جمهور آمریکا را منعکس کردده است.

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: ترامپ در ناهار کاری با پانزده سفیر شورای امنیت در کاخ سفید، اطمینان داد، مردم سوریه باید در مورد سرنوشت اسد تصمیم گیری کنند و آینده اسد هیچ مانعی بر سر راه رسیدن به پایان جنگ در سوریه نیست.

این دیپلمات روس در ادامه افزود: ترامپ گفت اینکه اسد بماند یا برود اصلا اهمیتی ندارد، چیزی که مهم است، فرآیند سیاسی، توقف خونریزی ها و خشونت هاست و بنابراین مردم، تصمیم گیرنده هستند.

این سخنان تراممپ در حالی ایراد می شوند که پس از وقوع حمله شیمیایی در خان شیخون که به حمله موشکی آمریکا به یکی از پایگاه های هوایی سوریه منجر شد، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته بود صلح در سوریه با وجود در قدرت ماندن اسد امکان پذیر نیست.

منبع:خبرگزاری مهر