رئیس فراکسیون پارلمانی “صادقون” که شاخه سیاسی گروه “اهل الحق” را تشکیل داده است، آزادسازی شهر تلعفر را پاسخی به وقاحت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دانست.

به گزارش پایگاه خبری رجحان ، حسن سالم به شبکه خبری سومریه گفت: “برخورد گزینشی سازمان ملل و شورای امنیت با گروه های تروریستی و حامیان آنها باعث شده است که اردوغان و عناصر وابسته به صهیونیست ها با استفاده از مزدوران تروریست خود، به ملتها حمله کرده و انسان های بیگناه در عراق و سوریه را به خاک و خون بکشند.”

سالم گفت: “نیروهای الحشد الشعبی بسیار بزرگتر از اردوغان و اظهارات وقیحانه او هستند.”

وی تصریح کرد: “ما در عمل و با آزادسازی خاک کشورمان با جانفشانی، پاسخ حامیان تروریسم را می دهیم نه با توسل به شگردهای مزورانه و نفاق آنها در سطوح بین المللی و منطقه ای.”

سالم گفت: “ما به زودی تلعفر و سایر شهرهای عراق را از اشغال داعش دست پروده اردوغان آزاد خواهیم کرد و این، پاسخ ما به وقاحت اوست.”

وی خاطرنشان کرد که سایه فشارهای آمریکا همچنان بر دولت عراق سنگینی می کند و اجازه نمی دهد دولت پاسخ تجاوزات ترکیه را بدهد. هیچ عذری برای این سکوت و واکنش ضعیف پذیرفته نیست.

گفتنی است اردوغان نیروهای الحشد الشعبی در عراق را یک گروه تروریستی خوانده و ایران را متهم به اعمال نفوذ در چهار کشور منطقه و تلاش برای ایجاد امپراتوری فارس کرده بود.

 

 

منبع:العالم