معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از سیل و آب‌گرفتگی ۴ استان شمال غربی کشور خبر داد و گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان ۱۷ شهرستان استان‌های درگیر در سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.
بارش باران و جاری شدن سیلاب در تبریز‌ و ارومیه
به گزارش پایگاه خبری رجحان ، شاهین فتحی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز شنبه ۲۶ فروردین اظهار داشت: ۱۷ شهرستان مراغه، چارایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب‌شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز و زنجان در چهار استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و زنجان از روز گذشته درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در ۳۲ شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آب‌گرفتگی، گفت: بر این اساس امدادگران هلال‌احمر خدمات لازم را به یک‌هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان ارائه کرده و ۷۷ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بیان داشت: در این زمینه ۱۴ تن از متاثران به مناطق امن و ۶ تن به مراکز درمانی منتقل شدند و سیلاب از ۴۸ واحد مسکونی تخلیه شد.

وی با اشاره به مفقودی ۱۵ تن از هموطنان متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در آذرشهر و عجب شیر، اظهار کرد: ۴۱ تیم عملیاتی شامل ۱۸۰ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند و امدادرسانی‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی  ادامه دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم