وزیر کشور با بیان اینکه در حادثه شب گذشته خرمشهر کسی کشته نشده است, گفت: اعتراضات باید در چارچوب قانون باشد.

در حادثه شب گذشته خرمشهر کسی کشته نشده است/اعتراضات باید در چارچوب قانون باشدبه گزارش عروه الوثقی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری که صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در محل وزارت کشور برگزار شد, اظهار کرد: در حادثه شب گذشته خرمشهر کسی کشته نشده است.

وزیر کشور با بیان اینکه امنيت مردم اولويت وزارت کشور است, افزود: اعتراضات بايد در چارچوب قانون باشد؛ در اين صورت از نظر ما مشكلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه مسلما اعتراضاتی كه كف خيابانی باشند، از دست خارج می شوند و در این شرایط افرادی كه سوء استفاده می‌كنند وارد صحنه و باعث ناهنجاری می‌شوند، گفت: قوه قضاييه و نيروی انتظامی بايد در این موارد پاسخگو باشند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه تقاضای ارز برای مواد مخدر یا قاچاق کالا در نوسانات بازار تاثیرگذار بود, گفت: یکی از مواردی که دولت اصرار به تک نرخی بودن ارز دارد به خاطر این است که به تقاضاهای نامناسب پاسخ درستی بدهیم.

وزیر کشور تصریح کرد: میزان كالاهای قاچاقى كه از مرزهاى غربى و شرقى به صورت غير قانونى وارد مى شد به خاطر نظارت هاى دقيق ٨٠ درصد كاهش پيدا كرده است.

وی با بیان اینکه برخى كارهايی انجام می دهند كه مردم به مسئولين بی اعتماد می شوند, بیان کرد: بحث سياه نمايی عليه دولت فقط باعث نا اميدى مردم است و مردم در مقابل اين سياه نمايی‌ها نشاط خود را از دست می‌دهند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه موضوعاتى مطرح می‌شوند كه شخصيت‌ها و چهره هاى سياسی ما را زده می‌کند, گفت: اين مسايل باعث ايجاد ناكارآمدى می شوند.

وزیر کشور با بیان اینکه بايد در شرايط كنونى براى اميد مردم تلاش شود، افزود: در سال هاى اخیر موفقيت هاى زيادى كسب كرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در شرايطی كه آمریکا از برجام خارج شده و تبليغات بين المللى عليه ايران در جریان است و تحريم هاى امريكا شروع شده بايد با فهم درست اقدامات مناسبى انجام دهيم، اظهار کرد: ما بايد اتحاد و انسجام داخلى را داشته باشيم و مردم با نظام و مسئولين همراهى كنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مسئله دختران ايرانشهر در نماز جمعه درست گفته نشد, افزود: يك نفر در این مورد شكايت كرده بود كه بعد از اعلام دادستانى سه نفر ديگر نیز اضافه شدند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این پرونده ٤  نفر به صورت مستند شكايت كرده‌اند, تاکید کرد: وجود  ٤١ شاکی كذب است.

وی با اشاره به اینکه برخى رسانه ها مشكل آب را امنيتى جلوه مي‌دهند كه درست نيست, گفت: مشكل آب امنيتى نيست و اعتراضات اخير به خاطر هيجانات بالا و برخی مشكلات ايجاد شده بود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مشكلات امنيتى ما در مرزها است كه  در این مناطق درگيريم، بیان کرد: امسال ٢٠ تيم عملياتى را در مرزها منهدم كرديم.

وزیر کشور تاکید کرد: بيش از ٣٦ گروه در پشت مرزها در حال برنامه ريزى علیه ایران هستند که از این موضوع مطلعیم.

رحمانی فضلی گفت: همکاریهایی که در حوزه مواد مخدر و پناهجویان با اروپا داشته ایم اغلب به صورت یک جانبه بوده است و تنها ما در این موارد تلاش کرده ایم.

وی با بیان اینکه ١٠ هزار تن مواد مخدر در افغانستان توليد شده كه نسبت به سال هاى گذشته دو برابرافزايش داشته است, اظهار کرد: در مناطق مرزی و در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ٣٧٠٠ شهيد داده ایم؛ به طوریکه ببش از هزار درگيرى داشته‌ایم و ١٢٠٠ تن مواد مخدر كشف کرده ایم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه نزديك به ٣ ميليون مهاجر در ایران داريم كه ٩٧ درصد آنها در شرايط عادى و بين مردم زندگى می‌كنند, افزود: موضوع پناهنده براى ايران يك مسئله انسانى محسوب می شود.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: به مرور به فضاى انتخاباتى مجلس نزديك مى‌شويم؛ فعاليت احزاب از نيمه دوم سال شروع مى شود. ما گفتگوهايى با احزاب داشتيم تا بتوانيم كارهاى مناسبى انجام دهيم.