عضو فراکسیون ولایت مجلس، با اشاره به نامزدی اسحاق جهانگیری در انتخابات گفت: آقای معاون اول! ان‌شاالله تایید صلاحیت می‌شوید، آرامش کشور را بهم نریزید.

به گزارش پایگاه خبری رجحان ، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور از شورای نگهبان خواست در بررسی صلاحیت های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مُر قانون را اجرا کند و گفت: هر کسی را که صلاحیت ندارد؛ رد کنید؛ هیچ اتفاقی در مملکت نمی افتد. ما تجربه کرده ایم، مجلس به فردی عدم کفایت داد و آن فرد از کشور فرار کرد.

وی خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: کسی که خود را برای در اختیار گرفتن سکان ریاست جمهوری آماده می کند، تراز صحبت ها و وعده هایش باید بر اساس تراز این جایگاه باشد. نباید به دنبال تخریب نامزدهای رقیب بوده و وعده های غیرقابل تحقق بدهد.

عضو فراکسیون ولایت مجلس ادامه داد: آقای معاون اول! شما در انتخابات ثبت نام کردید و ان شا الله تایید صلاحیت می شوید اما باید بدانید فضای کشور را از آرامش خارج نکنید. چرا می گویید در رقابت های انتخابات اعلام می کنید در چه شرایطی کشور را تحویل گرفتید؟

وی ادامه داد: به آن برادر هم می گویم، نگویید بانک ها  ورشکسته اند؛ اگر مردم پول هایشان را از بانک ها بیرون بیاورند می دانید چه اتفاقی رخ می دهد؟

کوهکن تصریح کرد: فرصت طلبی هر جناحی برای اینکه رقیب خود را محکوم به تندروی کند، ممنوع است. افرادی که محکوم به تندروی می شدند نامزدی در انتخابات ندارند. همه نامزدها معتدل هستند. برای مدیریت افکار عمومی نامزدها را تندرو خطاب نکنید.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در این ایام مرغ عزا و عروسی است، گفت: اگر از نامزدی برنامه ای پخش کنند، دولت بودجه شان را می بندد، اگر از دولت برنامه پخش کند نامزدها اعتراض می کنند.

این نماینده مجلس همچنین از صدا و سیما خواست در حاشیه مناظره های انتخاباتی گروه کارشناسی قرار دهد تا اگر نامزدی حرف بی حساب و کتاب زد، به چالش کشیده شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر