شب گذشته، «دورهمی» میزبان صداپیشه «دیرین دیرین» شد.

به گزارش پایگاه خبری رجحان ، شب گذشته برنامه تلویزیونی «دورهمی» به کارگردانی و اجرای مهران مدیری با بیان تعریفی از «خودآزاری» و میزبانی صداپیشه «دیرین دیرین» به روی آنتن شبکه تلویزیونی نسیم رفت.

مدیری در ادامه به خودآزاری‌های جسمی در باشگاه‌های بدنسازی و جراحی‌های زیبایی اشاره کرد و میزبان محمدرضا علیمردانی شد.

علیمردانی صداپیشه «دیرین دیرین» و همچنین بازیگر مجموعه تلویزیونی «پایتخت» با اجرای یک قطعه موسیقی ضمن سلام و احوالپرسی با حضار داخل استودیو «دورهمی»، از رونمایی آهنگ «منحنی» و همکاری خود با حمید توسلی گفت.

وی در ادامه به شخصیت‌هایی مانند «دیرین دیرین»، «پندانه»، «شرک»، سالیوان در «کارخانه هیولاها» و دیه‌گو در «عصر یخبندان» اشاره کرد و از خلق و پیدایش ایده ها برای صداگذاری و دوبله کاراکترهای انیمیشنی گفت.

علیمردانی با بیان اینکه اگر صداپیشگی انجام دادم و در عرصه موسیقی حضور داشتم، همه به خاطر عشق به بازیگری است، اظهار داشت: به عقیده من یک بازیگر باید دوبله و موسیقی را بداند؛ من در تئاتر خیلی کار کردم و بازیگری در بین خوانندگی و صداپیشگی، اولویتی بالاتر برایم دارد.

وی از اولین حضور خود در عرصه رسانه و تلویزیون در نوروز ۷۶ به کارگردانی داریوش کاردان گفت و به همکاری با سیروس مقدم و عوامل «پایتخت» در فصل چهارم این سریال اشاره کرد.

علیمردانی در ادامه گفتگوی خود با مدیری، از تحقق رویای کودکی خود در عرصه صدا گفت و به ورود خود در عرصه دوبله و بازخورد خوب مردم  اشاره کرد.

وی در خصوص دوبله زیرزمینی توضیح داد: نمی‌دانم اصطلاح دوبله زیرزمینی از کجا شکل گرفته؛ اما وقتی ما شروع کردیم خبری از مجوز گرفتن و مراحل قانونی نداشتیم و بعد از مطلع شدن کارمان را قانونی جلو بردیم و عضو انجمن شدیم و کم کم با شکل گیری فضایی در ماهواره‌ها و ویدئوهای رسانه‌ای دوبله زیرزمینی درست شد و احترامی به مخاطب در این دوبله‌ها وجود ندارد.

علیمردانی از شکل‌گیری ایده انیمیشن «دیرین دیرین» و شباهت این شخصیت به پدربزرگش گفت.  وی همچنین از نحوه آشنایی خود با همسرش و رفاقت های پدر و دختری‌اش با فرزندش گفت.

علیمردانی خاطرنشان کرد: موسیقی مولفه‌ای ارزشمند برای من است و از سال ۸۳ در این عرصه کار می‌کنم. قرار بود در سال ۹۲ آلبوم موسیقی‌ام با مجوز وزارت ارشاد منتشر شود ولی با وسواس ها و خودآزاری‌هایی که در کار دارم، انتشار را متوقف کردم و با همکاری خود با آقای توسلی گامی جدید را برای پیش بردن موسیقی تعیین کردم.

گفتنی است؛ در پایان علیمردانی ترنجی بزرگ با به کاربردن هنر تذهیب را به موزه «دورهمی» اهدا کرد و قطعه موسیقی به نام « احوال تلخم» را اجرا کرد.

دانلود با حجم ۵۸۰ مگابایت

دانلود با حجم ۲۹۳ مگابایت

 

 

منابع:
محدثه نعمتی- باشگاه خبرنگاران جوان

سایت دانلود روزانه