رئال مادرید با پیروزی ۴-۲ مقابل بایرن و برتری ۶-۳ در مجموع دو دیدار، به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه پیدا کرد.


دانلود خلاصه بازی


به گزارش “ورزش نیلی ترین”، رئالی ها که در دیدار رفت ۲-۱ حریف را شکست داده بودند، در این دیدار در وقت های قانونی ۲-۱ مغلوب شدند اما با زدن ۳ گل در وقت های اضافه، توانستند راهی مرحله بعد شوند.

رئالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بیشتر صاحب توپ بودند؛ هرچند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد نکردند.

در دقیقه ۶ بود که رئال صاحب یک ضربه آزاد شد اما شوت کریس رونالدو به دیوار دفاعی حریف برخورد کرد و این موقعیت از دست رفت.

پس از این موقعیت بایرنی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۹ به گل برسند اما حضور به موقع مارسلو، دروازه میزبان را بسته نگه داشت و ضربه روبن هم به کنار دروازه کیلور ناواس برخورد کرد.

برتری بایرنی ها ادامه داشت و بازیکنان این تیم فشار بیشتری روی دروازه حریف وارد می کردند اما دفاع فشرده رئالی ها، مانع از ایجاد موقعیت می شد.

در ادامه بازی متعادل تر شد و رئالی ها چند بار از روی ارسال از کناره ها موقعیت هایی روی دروازه بایرن ایجاد کردند اما نتوانستند از این فرصت ها به گل برسند.

رئال دو بار در دقایق ۲۵ و ۲۷ تا آستانه باز کردن دروازه بایرن پیش رفت اما واکنش خوب مانوئل نویر روی شوت دنی کارواخال و حضور به موقع هوملس روی ضربه سرخیو راموس، مانع از رسیدن آنها به گل شد.

بازی هجومی دو تیم ادامه پیدا کرد و هر دو تیم موقعیت های بسیار خوبی داشتند که نتوانستند از آنها استفاده کنند و در نهایت نیمه اول بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند، به پایان رسید.

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۴۹ به گل برسد اما شوت دیدنی ایسکو با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بایرنی ها خیلی سریع این حمله واکنش نشان دادند و روبن می توانست با یک ضربه، در دقیقه ۵۰ تیمش را پیش بیندازد اما حضور به موقع مارسلو، دروازه رئال را بسته نگه داشت.

حملات بایرن ادامه پیدا کرد و دو دقیقه بعد، خطای کاسمیرو روی روبن، یک ضربه پنالتی نصیب بایرن کرد. لواندوفسکی پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت کیلور ناواس، توپ را وارد دروازه کرد.

دانلود گل لواندوفسکی

دو دقیقه بعد چیزی نمانده بود که ویدال برتری بایرن را به دو گل افزایش بدهد اما ضربه این ستاره شیلیایی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در حالی که رئالی ها تلاش می کردند تا از زیر فشار بایرن خارج شوند، این تیم میهمان بود که همچنان توپ و میدان را در اختیار داشت و حملات خطرناک تری روی دروازه حریف ترتیب می داد.

در ادامه برای دقایقی از فشار حملات بایرن کاسته شد و این فرصتی برای رئالی ها فراهم کرد تا موقعیت های نصفه و نیمه ای روی دروازه حریف ایجاد کردند و سرانجام روی یکی از همین موقعیت ها، به گل تساوی رسیدند.

روی حرکت کاسمیرو و ارسال او به محوطه جریمه بود که کریس رونالدو با یک ضربه سر دیدنی، توپ را به گوشه دروازه بایرن فرستاد.

دانلود گل اول رونالدو

اما این نتیجه تنها یک دقیقه پایدار بود و بایرن توانست در دقیقه ۷۷ به گل دوم برسد. روی حمله نه چندان خطرناک بود که ناچو و سرخیو راموس در دفع توپ تعلل کردند و در نهایت با ضربه رو به عقب راموس، دروازه رئال باز شد.

دانلود گل به خودی راموس

بعد از این گل رئالی ها از لاک دفاعی خارج شدند و می توانستند در دقیقه ۸۳ به گل برسند اما ضربه خطرناک واسکز، از کنار دروازه نویر به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد تکل خشن ویدال روی مارکو آسنسییو، دومین کارت زرد را برای او به همراه داشت و بایرن مانند دیدار رفت، ۱۰ نفره شد.

رئالی ها به لطف برتری نفری شان در دقایق پایانی فشار زیادی برای زدن گل دوم انجام دادند اما نتوانستند دروازه بایرن را باز کنند و بازی به وقت های اضافه کشیده شد.

برتری رئال در وقت های اضافه هم ادامه پیدا کرد بازیکنان این تیم بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند تا اینکه در دقیقه ۱۰۴ به گل رسیدند.

روی یک ارسال از سرخیو راموس بود که رونالدو پشت مدافع بایرن و در موقعیت آفساید صاحب موقعیت شد و با یک شوت محکم، دروازه بایرن را باز کرد. هرچند رونالدو به وضوح جلوتر از بازیکنان حریف بود اما داور گل را پذیرفت. در نهایت نیمه اول وقت های اضافه با همین نتیجه به پایان رسید.

دانلود گل دوم رونالدو

نیمه دوم هم با حملات رئال آغاز شد و در دقیقه ۱۰۹ بود که رئال روی حرکت انفرادی عالی از مارسلو، به گل سوم رسید. مدافع چپ برزیلی رئال که در میانه زمین صاحب توپ شده بود، با عبور از مدافعان حریف، وارد محوطه جریمه شد و با یک پاس در عرض، رونالدو را در موقعیت تک به تک قرار داد. او هم به یک بغل پای ساده، کار را تمام کرد.

دانلود گل سوم رونالدو

خط دفاع بایرن که کاملا به هم ریخته بود، در دقیقه ۱۱۲ برای بار چهار تسلیم شد. این بار روی حرکت عالی مارکو آسنسیو بود که مدافعان بایرن یکی بعد از دیگری تسلیم شدند و ضربه این هافبک جوان در گوشه دروازه نویر قرار گرفت.

دانلود گل آسنسیو

در دقایق باقی مانده اتفاق خاصی رخ نداد و در نهایت بازی با همان نتیجه ۴-۲ به سود رئال به پایان رسید.

منبع:ورزش سه