تراکتورسازی در نمایشی جذاب موفق شد با گل‌های آزادی و کیانی در زمین سایپا سه امتیاز را بگیرد.

 

به گزارش هم تیمی ، سایپا بعد از تساوی خارج از خانه برابر سپاهان، نمایش فوق‌العاده و روند خوبی با سه پیروزی متوالی به ویژه برد اخیر مقابل استقلال طی کرده بود اما امشب نتوانست شادابی و نمایش همیشگی را در جدال با شاگردان جوان یحیی گل‌محمدی ارائه کند تا سرخ پوشان تبریزی که هفته قبل به نخستین پیروزی فصل رسیده بودند امشب هم موفق شوند با به ثمر رساندن دو گل جشن پیروزی در ورزشگاه دستگردی برپا کنند.

هفته پنجم لیگ برتر؛ ساعت 20:15؛ تاریخ: 96/05/31
استادیوم: دستگردی تهران/ تماشاگر: 600 نفر
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: علیرضا ایلدروم، رضا قیم و مهدی مرجان‌زاده/ ناظر: محمدرضا فلاح.


 

دانلود خلاصه بازی


سایپا تهران

محمدرضا اخباری، محمد دانشگر، رضا علیاری، دانیال ماهینی، امید خالدی، رضا اسدی(79- رضا جعفری)، حامد شیری، علی قلی‌زاده(86- ایوب کلانتری)، مهدی ترابی، آرش رضاوند و محمد عباس‌زاده آغاز می‌کند.
سرمربی: علی دایی


تراکتورسازی تبریز

فرزین گروسیان، محمدرضا مهدی‌زاده، علی طاهران، محمد ایران‌پوریان، محمد نادری، مهدی کیانی، فاخر تهامی، شهرام گودرزی، محمد ابراهیمی، محمدرضا آزادی و مهدی شریفی(83- امیر نصرآزادانی)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 


اخطار

محمد ایران‌پوریان(85) از تراکتورسازی


شرح بازی

بیشتر از لحظات حساس و نمایش تاکتیکی دو تیم، بازی درگیرانه‌ای از شاگردان علی دایی و یحیی گل‌محمدی در نیمه اول شاهد بودیم طوری که هافبک‌های دو تیم بیشتر از دیگر بازیکنان در جریان بازی قرار داشتند و برای گرفتن مالکیت توپ تلاش می‌کردند که همین مسئله موجب شد دیدار تماشاگر پسندی رقم نخورد؛ تنها موقعیت حساس نیمه اول ضربه آزاد شیری بود که به تیرک دروازه تراکتور برخورد داشت و دو تیم فرصت چندانی به وجود نیاوردند؛ عباس‌زاده برخلاف چهار بازی قبل تحرک زیادی نداشت و در دام مدافعان تراکتور که روی مهار مهاجم سایپا برنامه داشتند، اسیر شده بود؛ کیانی، کاپیتان تراکتورسازی در نیمه اول با نمایش فیزیکی و استفاده از قدرت بدنی بالای خود بیشتر جنگ‌های میانه میدان را به سود خود تمام کرد تا نارنجی پوشان نتوانند کار خاصی ترتیب دهند.

تا قبل از اینکه بازی به دلیل خاموش شدن یکی از پروژکتورها در دقیقه 65 متوقف نشود، دو تیم کار خاصی انجام ندادند و شاهد نمایش جذابی از آنها نبودیم ولی پس از آن شاگردان گل‌محمدی توپ و میدان را در دست گرفتند و کاملا مسلط نشان دادند؛ تراکتوری‌ها با گرفتن میانه میدان و حملات زهردار پیاپی موفق به زدن دو گل توسط آزادی و کیانی شدند و به نوعی علی دایی را با این عملکرد و دوندگی بی‌امان خود سورپرایز کردند؛ بازیکنان تراکتورسازی با پرس کردن در تمام مناطق زمین فضا و فرصت را از نفرات موثر سایپا مثل قلی‌زاده، ترابی و رضاوند گرفتند و اجازه حمله ندادند؛ بازیکنان دایی با غرو و اعتماد کاذب نتوانستند مثل چهار مسابقه قبل کار کنند تا با از دست دادن میانه میدان 2 بر صفر شکست بخورند.

 


بهترین بازیکن

محمدرضا آزادی که هفته قبل مقابل نفت تهران پاس گل داده بود، برابر سایپا هم نمایش دلپذیری داشت و با دوندگی و تکنیک خود بارها خط دفاع سایپا را آزار داد که مزد بازی خوب خود را با زدن یک گل گرفت.
ضمن اینکه مهدی کیانی نیز با جنگندگی زیاد در میانه زمین و گرفتن توپ‌های وسط میدان تلاش زیادی انجام داد تا تراکتور به دومین 3 امتیاز فصل برسد؛ کاپیتان تراکتور در لحظات پایانی هم با گلی که به ثمر رساند بازی خوب خود را تکمیل کرد.


اتفاق ویژه

علی دایی که در چهار بازی اخیر یک مساوی و سه برد داشت این بار برابر هم‌بازی قدیمی خود، یحیی گل‌محمدی نتوانست کاری از پیش ببرد و با دو گل بازنده شد.
تراکتور هم در شب حمایت پُر شور تماشاگران خود به نخستین برد خارج از خانه فصل دست یافت.


شرح گل‌ها

سایپا 0 – تراکتورسازی 1 (دقیقه 74: محمدرضا آزادی): اشتباه مدافع سایپا که توپ را با پشت پا انداخت، موقعیت خوبی را برای آزادی فراهم کرد که این مهاجم جوان توپ را به کنج دروازه اخباری فرستاد.

سایپا 0 – تراکتورسازی 2 (دقیقه 1+90: مهدی کیانی): فاخر تهامی روی یک ضد حمله ۳۰ متر توپ را پیش برد که بعد از دریبل مدافع پیش روی خود، اخباری نیز روی زمین افتاد و در همین لحظه بازیکن جوان تراکتور در مقابل دروازه خالی پاس داد تا کیانی بعد از یک سر توپ دومین گل تراکتور را به ثمر رساند.


لحظات حساس

دقیقه 1: سایپا دو حمله از چپ و راست زمین انجام داد که مدافعان تراکتور توپ را برگشت دادند.
دقیقه 3: حامد شیری تا پشت محوطه جریمه تراکتورسازی نفوذ کرد که پاس او به قلی‌زاده و شوت این بازیکن بعد از جای گذاشتن یک مدافع حریف، با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 13: نفوذ ترابی به محوطه جریمه تراکتور او را در موقعیت تک به تک قرار داد ولی ضربه پای راست او توسط گروسیان دفع شد.
دقیقه 16: ابراهیمی از میانه زمین به تنهایی حمله‌ای ترتیب داد اما شوت این بازیکن از فاصله 20 متری راه به جایی نبرد و به اوت رفت.
دقیقه 31: سانتر ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با ضربه سر عباس‌زاده همراه شد که توپ با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.
دقیقه 32: پرتاب اوت ماهینی به محوطه جریمه با ضربه سر اسدی راهی اوت شد.
دقیقه 35: شریفی درون محوطه جریمه سایپا سرنگون شد که تمام اعضای تیم تراکتورسازی اعتقاد به خطای پنالتی داشتند ولی خورشیدی دستور به ادامه مسابقه داد.
دقیقه 42: ضربه آزاد زیبای شیری از فاصله 25 متری بعد از دفع شدن توسط گروسیان به تیرک افقی دروازه تراکتور برخورد کرد و راهی اوت شد.
دقیقه 49: اخبار قصد دریبل مهاجم تراکتور را داشت که با اشتباه توپ را از دست داد ولی اشتباه خود را خارج از محوطه جریمه جبران کرد اما حرکت دروازه‌بان سایپا با اعتراض شدید علی دایی همراه شد.
دقیقه 58: توپ ارسالی محمد ابراهیمی از سمت چپ روی پای مهدی شریفی جفت و جور نشد تا شوت او به آسمان برود.
دقیقه 60: شوت محکم محمدرضا آزادی را اخباری به کرنر فرستاد.
دقیقه 63: ارسال توپ توسط قلی‌زاده و ضربه سر خطرناک عباس‌زاده با اختلاف اندک از کنار دروازه تراکتور به اوت رفت.
دقیقه 68: نزدیک خط کرنر سمت راست محوطه جریمه سایپا توپ به ایران‌پوریان رسید که شوت زمینی او با اختلاف کمی به اوت رفت.
دقیقه 70: فرار عباس‌زاده به قلب دفاع تراکتور و ضربه پای چپ او از بالای دروازه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.
دقیقه 88: شوت پای چپ ابراهیمی را اخباری به زحمت در دو مرحله جمع کرد.


در حاشیه

* قبل از شروع بازی خیابان‌های منتهی به ورزشگاه دستگردی مملوء از تماشاگران تراکتورسازی بود و ترافیک زیادی را هواداران این تیم به وجود آوردند.
* گل‌محمدی بازیکنان تراکتور را برای آغاز مسابقه تمرین داد اما در سایپا این کار برعهده مهرانپور بود.
* تماشاگران تبریزی به تشویق علی دایی پرداختند و بعد شعارهایی در حمایت از اخباری، دروازه‌بان فصل قبل خود دادند.
* هواداران سایپا که حدود 100 نفر هستند به تشویق تیم‌شان می‌پردازند و بعضا بحث لفظی با تماشاگران تراکتوری دارند.
* بیش از 400 نفر تماشاگر تراکتورسازی در ورزشگاه حضور دارند و بیشتر جایگاه‌های مقابل را به خود اختصاص دادند.
* به مناسبت روز پزشک مسؤولان ورزشگاه دستگردی چهار تندیس برای تقدیر از پزشکان دو تیم تهیه کردند که این تندیس‌ها توسط دایی و گل‌محمدی اهداء شد.
* علی دایی و یحیی گل‌محمدی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند؛ همچنین بازیکنان تراکتور از دایی رخصت گرفتند و اخباری نیز به سمت نیمکت نشینان تیم تبریزی رفت.
* در دقیقه 65 بازی به دلیل خاموش شدن یکی از نورافکن های ورزشگاه متوقف شده است.
* بازی بعد از 25 دقیقه توقف دوباره از سر گرفته شد که البته هنوز پروژکتور به طور کامل روشن نشده و نیمی از آن خاموش است.
* تماشاگران تراکتورسازی در تمام لحظات مسابقه، حتی در زمان متوقف شدن بازی بی‌امان تیم خود را تشویق می‌کنند.

 

منابع:

ورزش سه

سرویس ویدئو تماشا