چلسی موفق شد در روزی که تاتنهام موقعیت های خوبی را از دست داد، با دبل مارکوس آلونسو ۱-۲ رقیب همشهری خود را مغلوب کند.

 

به گزارش “هم تیمی”، بازی با برتری چلسی آغاز شد و این تیم در همان ۵ دقیقه ابتدایی می توانست به گل برسد اما موراتا در دهانه دروازه نتوانست با ضربه سر موقعیت بسیار خوب خود را تبدیل به گل کند.

 

دقایقی بعد تاتنهام با ضربه محکم هری کین دروازه چلسی را تهدید کرد اما تیبو کورتوا موفق به واکنش و رد کردن توپ شد. لحظاتی بعد دمبله نیز برای باز کردن دروازه چلسی صاحب موقعیت شد اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

اما در دقیقه ۲۴ چلسی به گل رسید. آبی های لندن پشت محوطه صاحب ضربه ایستگاهی شدند و مارکوس آلوسو با نواختن یک ضربه زیبا به گوشه دروازه لوریس، تیمش را با یک گل پیش انداخت.


 

دانلود خلاصه بازی


در دقیقه ۲۹ هری کین می توانست بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه او با عکس العمل کورتوا همراه بود. در دقیقه ۴۲، تاتنهام بهترین فرصت را برای زدن گل تساوی داشت اما ضربه هری کین به دیرک دروازه برخورد کرد.

 

در دقیقه ۴۵ بن دیویس شانس خود را از پشت محوطه امتحان کرد که سنگربان چلسی باز هم واکنش نشان داد و لحظاتی بعد دایر در دهانه دروازه فرصت خوبی را از دست داد تا نیمه اول با تک گل برتری چلسی به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم، تاتنهام روند هجومی خود را ادامه داد و در همان ابتدا می توانست توسط هری کین به گل برسد اما رودیگر دروازه چلسی را نجات داد.

در ادامه، تاتنهام تلاش زیادی برای خلق موقعیت داشت اما دفاع منظم چلسی به آنها اجازه چنین کاری را نداد. در دقیقه ۷۰ موسس فرصت خوبی برای ۲ برابر کردن اختلاف داشت اما ضربه او از بالای دروازه خارج شد.

لحظاتی بعد چلسی بهترین فرصت را برای زدن گل دوم داشت اما ضربه دیدنی ویلیان به دیرک دروازه هوگو لوریس برخورد کرد.

اما در دقیقه ۸۱ باتشوایی که دقایقی قبل وارد میدان شده بود به اشتباه و با ضربه سر روی دروازه اریکسن دروازه خودی را گشود تا تاتنهام در عین ناباوری به گل تساوی برسد.

اما این پایان کار نبود و مارکوس آلونسو موفق شد در دقیقه ۸۸ و روی اشتباه مسلم هوگو لوریس با ضربه از درون محوطه گل دوم خودش و چلسی را به ثمر برساند.

در ادامه و علیرغم تلاش تاتنهام اتفاق خاصی رخ نداد تا چلسی ۱-۲ پیروز شده و فاتح دربی لندن شود.

 

منبع:ورزش سه