استقلال با پیروزی دو بر یک برابر پدیده به رتبه دوم جدول رده بندی صعود کرد.


دانلود خلاصه بازی


به گزارش ورزش نیلی ترین ،پدیده در نیمه اول بازی موفق شد روی اشتباه مهدی رحمتی به گل اول برسد اما در نیمه دوم حملات آبی ها با ۲ گل زیبا همراه بود، امید نورافکن و جابر انصاری موفق شدند با ۲ شوت از پشت محوطه جریمه دروازه پدیده را باز کنند تا استقلال با این پیروزی به رده دوم جدول رده بندی صعود کند.

هفته بیست و نهم لیگ برتر/ ساعت: ۱۸
استادیوم: ثامن / تعداد تماشاگر: ۸ هزار نفر
داور: پیام حیدری، کمک ها: بابک داوری وعلی‌اکبر نوری
اخطار: کریم احمدی (۳۷) و رضا ناصحی (۴۲) از پدیده و یعقوب کریمی (۷۲) و علی قربانی (۸۸) و مگویان (۹۳ و ۹۳) از استقلال
اخراج: مگویان (۹۳) از استقلال

ترکیب پدیده:
شهاب گردان،محمد حسین مرادمند،عبدالله حسینی،حسن جعفری،کریم احمدی(۷۳ – محمد علی احمدی )،رضا ناصحی،محسن یوسفی،میلاد کمندانی(۷۹ مرتضی منصوری)،اکبر ایمانی،معین عباسیان و فرزاد زامهران(۶۷ یونس شاکری)
سرمربی: رضا مهاجری

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، پادوانی، رابسون(۵۹ فرشید اسماعیلی)، هرایر مگویان، میلاد زکی پور(۶۹ علی قربانی)، مجید حسینی، امید نورافکن، یعقوب کریمی، جابر انصاری، محسن کریمی(۸۵ بهنام برزای) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح بازی:

در نیمه اول این استقلال بود که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت. در این نیمه آبی ها چند بار روی شوت های از راه دور موقعیت گل داشتند که با بدشناسی آنها را از دست دادند. در بهترین صحنه ضربه ایستگاهی کاوه رضایی به روی تیر دروازه پدیده برخورد کرد. اما در نهایت اشتباه عجیب مهدی رحمتی در دفع توپ باعث شد توپ به معین عباسیان برخورد کند و توپ وارد استقلال شد. جالب این که مهدی رحمتی یک بار دیگر هم همین اشتباه را کرد که با بدشانسی دروازه اش باز نشد تا استقلال با خوش شانسی گل دوم را دریافت نکند. استقلالی ها برای جبران این نتیجه در نیمه دوم پای به زمین می گذارند تا بتوانند در فاصله یک هفته مانده به پایان بازی ها رتبه دوم جدول را از تراکتورسازی پس بگیرند.
در نیمه دوم این استقلال بود که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت. در این نیمه آبی ها چند بار روی شوت های از راه دور موقعیت گل داشتند که با بدشناسی آنها را از دست دادند. در بهترین صحنه ضربه ایستگاهی کاوه رضایی به روی تیر دروازه پدیده برخورد کرد. اما در نهایت اشتباه عجیب مهدی رحمتی در دفع توپ باعث شد توپ به معین عباسیان برخورد کند و توپ وارد استقلال شد. جالب این که مهدی رحمتی یک بار دیگر هم همین اشتباه را کرد که با بدشانسی دروازه اش باز نشد تا استقلال با خوش شانسی گل دوم را دریافت نکند. استقلالی ها برای جبران این نتیجه در نیمه دوم پای به زمین می گذارند تا بتوانند در فاصله یک هفته مانده به پایان بازی ها رتبه دوم جدول را از تراکتورسازی پس بگیرند.

شرح گل:

۱-۰ (پدیده): در دقیقه ۳۳ پاس روبه عقب رابسون را مهدی رحمتی قصد داشت دور کند اما توپ به پشت معین عباسیان برخورد کرد و وارد دروازه استقلال شد.
۱-۱ (استقلال): شوت فوق العاده امید نورافکن از پشت فاصله ۳۰ متری به زیبایی دروازه پدیده را باز کرد تا یکی از زیباترین گل های فصل به ثمر برسد.
۲-۱ (استقلال): جابر انصاری با یک شوت از راه دور و با ضربه آکروباتیک به زیبایی هر چه تمام گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن:

جابر انصاری که بعد از مدت ها نیمکت نشینی به تازگی به ترکیب استقلال برگشته است، در این بازی یک سوپر گل از پشت محوطه جریمه به ثمر برساند و موفق شد گل ۳ امتیازی برای تیمش به ثمر برساند. در این بازی امید نورافکن هم در غیاب امید ابراهیمی نمایش بسیار خوبی داشت.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۳ : ضربه ایستکاهی دیدنی کاوه رضایی با برخورد به روی تیر دروازه و با بدشانسی وارد دروازه پدیده نشد.
دقیقه ۱۶ : شوت آرام جابر انصاری در پشت محوطه جریمه به راحتی در دستان شهاب گردان قرار گرفت.
دقیقه ۱۸: شوت جابر انصاری از پشت محوطه جریمه با برخورد به مدافعان پدیده تغییر جهت داد و به کرنر رفت.
دقیقه ۲۹ : سانتر فوق العاده محسن یوسفی با ضربه علی احمدی همراه شد اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷ : شوت یعقوب کریمی از روی ضربه ایستگاهی را شهاب گردان با واکنشی مناسب مهار کرد.
دقیقه ۳۹ : اوت بلند کاوه رضایی در موقعیت هالی به جابر انصاری رسید اما او با ضربه ای عجیب توپ را به دست شهاب گردان فرستاد.
دقیقه ۴۲ : شوت محسن یوسفی از پشت محوطه جریمه با واکنش رحمتی به کرنر رفت.
دقیقه ۴۷ : پاس جابر انصاری محسن کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داشت ولی شهاب گردان به خوبی از دروازه خارج شد و توپ را از جلوی پای مدافع استقلال زد.
دقیقه ۵۱ : پاس زامهران از سمت چپ عباسیان را در موقعیت عالی قرار داد اما واکنش خوب رحمتی این موقعیت را از او گرفت.
دقیقه ۶۱ : شوت کاوه رضایی در موقعیت عالی با برخورد به کریم احمدی به بیرون رفت تا این فرصت خوب از دست برود.
دقیقه ۶۴ : ضربه ایستگاهی دیدنی کاوه رضایی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت تا استقلال شانس رسیدن به گل دوم را از دست بدهد.

اتفاق ویژه:

استقلال بعد از یک هفته دور بودن از رتبه دوم جدول رده بندی به دلیل شکست برابر تراکتورسازی، با پیروزی امشب دوباره این رتبه را پس گرفت چراکه تراکتورسازی امشب با نتیجه ۲ بر صفر از سپاهان شکست خورد.

حواشی:
*برای اولین بار در این فصل قرار است پدیده در بازی خانگی با پیراهن یک دست قرمز به میدان برود که این موضوع با توجه به بازی این تیم برابر استقلال بسیار عجیب به نظر می رسد.
*در حال حاضر بازیکنان دو تیم مشغول گرم کردن بدن های خود هستند اما کاوه رضایی به صورت انفرادی خود را گرم می کند.
* در فاصله ۳۰ دقیقه مانده تا شروع بازی حدود ۷ هزار هوادار در استادیوم حضور دارند و تیم های خود را تشویق می کنند.
* شهاب گردان بعد از مدت ها دوری از ترکیب امروز برابر استقلال از ابتدا در درون دروازه پدیده قرار خواهد گرفت.
* در حال حاضر بیشتر سکوهای استادیوم ثامن به هواداران استقلال اختصاص پیدا کرده است که این موضوع کمی عجیب است.
* پیش از شروع بازی امید ابراهیمی از لیست استقلال خارج شد و به جای او مجید حسینی در ترکیب اصلی قرار گرفت.
*همچنین در ترکیب پدیده هم زامهران جانشین سوبا شد که ظاهرا دلیل این تغییر هم مصدومیت سوبا بوده است.
*تعداد تماشاگران استقلال در ورزشگاه زیاد است و به همین دلیل مسوولان استادیوم ثامن تعداد بیشتری سکو به آنها اختصاص داده اند.
* تماشاگران پدیده با نصب بنری از یونش شاکری مهاجم تیم شان حمایت می کنند.
* در نیمه دوم شهاب گردان روی یک خروج مصدوم شد و چند دقیقه روند بازی قطع شد.
* در نیمه دوم بازی هوا به شدت سرد شده است و هواداران با مشکلاتی برای تماشای بازی همراه شده اند.
* باد در نیمه دوم به سمت دروازه پدیده می وزد و همین موضوع باعث شده بازیکنان استقلال بیشتر به شوت به سمت دروازه فکر کنند.

منبع:ورزش سه