پرسپولیس در روزی که در دقایق ابتدایی آمادگی لازم برای تقابل با ذوب آهن را نداشت توانست با بازگشتی فوق العاده به یک تساوی ارزشمند دست یابد.


دانلود خلاصه بازی


به گزارش ورزش نیلی ترین ،پرسپولیس که نزدیک به هزار روز از آخرین پیروزی‌اش مقابل ذوب آهن می‌گذرد، امروز برابر شاگردان مجتبی حسینی به دنبال پیروزی است تا در این فصل از جمع ۱۵ تیمی که با آنها تقابل داشته برابر ۱۳ تیم توانسته جشن پیروزی بگیرد، نام ذوب را هم اضافه کند.

با این شرایط اما مشکل اساسی با توجه به اعتصاب سرخپوشان است و باید دید آنها مقابل تیمی که تمرکز خود را روی دیدار پایانی لیگ قهرمانان و صعود از گروه گذاشته‌اند می‌توانند به برتری دست یابند یا خیر.

استادیوم آزادی تماشاگر: ۹۵۰۰ نفر
داور: حسن اکرمی کمک داوران: هادی طوسی و فرهاد مروجی

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محسن ربیع خواه، صادق محرمی، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، سروش رفیعی( شهاب کرمی ۹۰)، محسن مسلمان(احسان علوان زاده ۶۲)، فرشاد احمدزاده( سامان نریمان جهان ۷۴)، مهدی طارمی و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ذوب آهن:

رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، وحید محمدزاده، مهران درخشان مهر، مهدی رجب زاده، محمدرضا حسینی، دانیال اسماعیلی فر، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی،جری بنگستون
سرمربی: مجتبی حسینی

اخطار:

مهدی طارمی(۴۰) احسان علوان زاده(۷۳)

شرح نیمه اول:

در حالی که بازیکنان پرسپولیس از زمان گرم کردن به شدت مورد هجمه شعاری هواداران قرار داشتند، در همان دقایق ابتدایی با دو اشتباه بچگانه دروازه خود را به شکلی مشابه باز شده دیدند تا ۱۵ ابتدایی با شوک بزرگی برای آنها همراه باشد. در ادامه اما پرسپولیسی ها همچنان با اشتباهات پیاپی خود که به زعم سکونشینان به عدم تمرین روزهای اخیرشان مربوط بود باعث شدند تا جریان بازی از دست شان خارج شود.

پرسپولیس در دقایق پایانی نیمه اول اما توانست موقعیت های خوبی روی دروازه ذوب آهن ایجاد کند که یک بار ضربه مسلمان و یک بار هم فرشاد احمدزاده راهی به دروازه رشید مظاهری نیافت. سروش رفیعی اما توانست یکی از گل ها را در دقایق پایانی جبران کند و ضربه سر ماهینی نیز با خوش شانسی ذوب توسط مدافع این تیم از روی خط برگشت داده شد تا شانس تساوی از سرخپوشان در نیمه اول گرفته شود.

با این حال نیمه اول بیشتر تحت تاثیر اشتباهات پیاپی بازیکنان و شعارهای هواداران قرار داشت. هوادارانی که به اعتصاب بازیکنان به دلیل عدم دریافت مطالبات شان شاکی بودند و علیه آنها شعار دادند.

شرح گل‌ها:

پرسپولیس ۰ ذوب آهن ۱: ( دقیقه ۷، سیدمحمد حسینی): ارسال کرنر از سمت چپ پرسپولیس با ضربه سر مدافع پیش تاخته ذوب آهن گل اول بازی را شکل داد.

پرسپولیس ۰ ذوب آهن ۲: (دقیقه ۱۳، جری بنگستون): بار دیگر ارسال و اینبار اشتباه بیرانوند در خروج از دروازه با ضربه آرام مهاجم هندوراسی ذوب آهن تبدیل به گل دوم ذوب آهن شد.

پرسپولیس ۱ ذوب آهن ۲: (دقیقه ۳۹، سروش رفیعی): ارسال حسین ماهینی با پاس تک ضرب علی علیپور برای سروش رفیعی همراه شد تا این بازیکن از شش قدم با ضربه ای غیرقابل مهار رشید مظاهری را تسلیم کند.

پرسپولیس ۱ ذوب آهن ۳: ( دقیقه ۵۱، جری بنگستون): در حالی که پرسپولیس در فاز تهاجمی قرار داشت، یک توپ بلند پشت مدافعان با خروج بیرانوند همراه شد و در ادامه این دروازه بان ملی پوش با اشتباهی فاحش باعث شد تا بنگستون صاحب توپ شود و دروازه خالی از دروازه بان را برای بار سوم باز کند.

پرسپولیس ۲ ذوب آهن ۳: (مهدی طارمی، ۵۳): در حالی که طرفداران به شدت علیه بازیکنان موضع گرفته بودند، حرکت فوق العاده‌ی طارمی و حضورش در محوطه جریمه با ضربه چیپ او بالاتر از دستان رشید مظاهری وارد دروازه ذوب شد تا بار دیگر اختلاف کم شود.

پرسپولیس ۳ ذوب آهن ۳: ( دقیقه ۸۲): مهدی طارمی اینبار سمت راست دروازه ذوب آهن را برای زدن پنالتی نشانه گرفت و توانست دومین پنالتی پیاپی خود را تبدیل به گل کند.

دقایق حساس:

دقیقه ۵ : حرکت پا به توپ محسن مسلمان به پشت محوطه حریمه با شوت سرکش او همراه شد که توپ با اختلاف کم راهی اوت شد.
دقیقه ۲۴: حرکت بازیکنان پرسپولیس به پشت محوطه جریمه ذوب آهن و پاسکاری چند باره بین آنها در نهایت با ضربه فرشاد احمدزاده همراه شد که توپ با اختلاف راهی اوت شد.
دقیقه ۲۶: ارسال از صادق محرمی با ضربه سر سیدجلال حسینی در آستانه ورود به دروازه توسط رشید مظاهری برگشت داده شد تا جدی ترین موقعیت برای کم کردن اختلاف گل این تیم از دست برود.
دقیقه ۴۲: حسین ماهینی می توانست از خروج و دفع توپ اشتباه رشید مظاهری به بهترین شکل سود ببرد که ضربه سر او در آستانه دروازه خالی با ضربه مدافع ذوب برگشت داده شد.
دقیقه ۶۹: شوت سروش رفیعی در موقعیتی مناسب از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد راهی اوت شد.
دقیقه ۸۰: فرار علی علیپور به درون محوطه جریمه با خروج اشتباه مظاهری و خطای او روی مهاجم پرسپولیس همراه شد تا داور به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد.

حواشی:

* در اتفاقی عجیب پیش از شروع بازی و در حالی که بازیکنان دو تیم از سوی بلندگوی استادیوم معرفی شد، پرسپولیسی ها از سوی هواداران مورد تشویق قرار نگرفتند.

دانلود حرفهای جنجالی بیرانوند بعد از بازی ذوب آهن

منبع:ورزش سه