ذوب‌آهن با دو گل محمدزاده و تبریزی موفق شد بنیادکار ازبکستان را شکست دهد و تبدیل به نخستین تیم ایرانی شود که در هفته چهارم لیگ قهرمانان به پیروزی می‌رسد.


 

دانلود خلاصه بازی


به گزارش ورزش نیلی ترین ، ذوب‌آهن در سه بازی ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا ۴ امتیاز گرفت تا در رده سوم گروه B قرار بگیرد اما آنها از ساعت ۲۰ امشب که به مصاف بنیادکار ازبکستان رفتند امیدوار هستند بتوانند پیروزی دور رفت و اخیرشان را برابر این تیم تکرار کنند تا شانش بیشتری برای صعود از گروه داشته باشند.

گزارش زنده بازی تیم‌های ذوب‌آهن و بنیادکار را در این صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:
هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا(گروه B) ؛ تاریخ: ۹۶/۰۱/۲۲ ؛ ساعت: ۲۰
استادیوم: فولادشهر اصفهان/ تماشاگر: ۳۸۳۳ نفر
داور: محمدتقی الجعفری(سنگاپور)؛ کمک‌ها: ونی گو مینجی(سنگاپور)، لیم کوک هنگ(سنگاپور) و سودیش کومار پاندی(نپال)/ ناظر مسابقه: تو زیلیانگ(چین)

ذوب‌آهن ایران

رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی و جری بنسگتون(۸۰- مهدی رجب‌زاده)
سرمربی: سید مجتبی حسینی

بنیادکار ازبکستان

موروتجان زوخوروف، رستم‌جان آشورماتوف، کمیلوف، جاولون میرعبدالله‌اف، دوسان میچیچ (دوستونبک خامدانوف ۴۶)، الدور شومورودف، سردوربک عظیموف(۸۲- تختوسینوف)، دیلشودبیک آخمادعلی‌اف، اوتابک شوکوروف، خورشید گی‌یوسف، میرجمال اوسیموف.
سرمربی: سرگئی لوشچان

اخطار
اوتابک شوکوروف(۷۱) از بنیادکار
شرح گل ها

ذوب‌آهن ۱ – بنیادکار (دقیقه ۵: وحید محمدزاده): ارسال مهدی‌پور از روی ضربه آزاد سمت راست زمین را محمدزاده، مدافع پیشتاخته ذوب‌آهن بالاتر از همه با ضربه سر به گوشه دروازه بنیادکار فرستاد و نماینده ایران را پیش انداخت.

ذوب‌آهن ۲ – بنیادکار صفر (دقیقه ۵۴: مرتضی تبریزی): سانتر عالی حسینی از جناح راست زمین به تیرک دوم و ضربه سر تمام کننده تبریزی گل دوم را برای ذوب‌آهن رقم زد.

ذوب‌آهن ۲ – بنیادکار ۱ (دقیقه ۷۲: شازودبک نورماتف): توپ ارسالی به محوطه جریمه ذوب‌آهن را نورماتوف، مهاجم تعویضی بنیادکار با ضربه سر تبدیل به گل اول بنیادکار کرد.

شرح نیمه اول

ذوب‌آهن شروع خوبی در ابتدای مسابقه داشت و خیلی زود از روی ضربه آزاد به گل رسید ولی بعد از آن به عقب نشست و بنیادکار بازی را در دست گرفت و نفوذهایی از سمت راست زمین داشت که بی‌حاصل بود اما تاکتیک تیم مجتبی حسینی که آوردن بازیکنان ازبکستانی به جلو و فرستادن توپ به پشت مدافعان بود جواب نداد و این تیم به گل نرسید؛ بنیادکار با وجود اینکه تاحدودی دفاع منطقی انجام می‌داد ولی چندین بار روی شوت‌های از راه دور پهلوان و مهدی‌پور دروازه‌اش تهدید شد و نزدیک بود روی دو ارسال دوباره دروازه‌اش باز شود ولی با خوش‌شانسی آنها و بی‌دقتی مهاجمان ذوب نیمه اول یک بر صفر به سود نماینده ایران به اتمام رسید.
لحظات حساس

دقیقه ۴: ضربه بغل پای فنی پهلوان از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه بنیادکار به اوت رفت.
دقیقه ۴: زوخوروف با خروج و شوت به توپ موقعیت ذوب‌آهن را دفع کرد.
دقیقه ۱۱: سانتر تند و تیز مهدی‌پور را زوخوروف دراختیار گرفت.
دقیقه ۱۴: مدافعان ذوب‌آهن اجازه گلزنی به بنیادکار ندادند و توپ ارسالی از سمت راست را دفع کردند.
دقیقه ۱۹: نفوذ خطرناک علی‌اف از سمت راست محوطه جریمه و ارسال او را نژادمهدی با ضربه سر دور کرد.
دقیقه ۲۲: شوت زمینی مهدی‌پور از پشت محوطه جریمه را زوخوروف در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه ۲۴: حرکت انفرادی پهلوان و ارسال پای چپ او را آشورماتوف زودتر از بنگستون با ضربه سر زد و یک کرنر به ذوب‌آهن داد.
دقیقه ۳۳: بنگستون بهترین فرصت را داشت تا اختلاف گل را ۲ برابر کند ولی ارسال حسینی و ضربه سر او از مقابل دروازه بنیادکار راهی اوت شد.
دقیقه ۳۶: سانتر خطرناک مهدی‌پور را شوخوروف مشت کرد
دقیقه ۴۴: دریبل‌های پیاپی پهلوان در پشت محوطه جریمه و شوت روی پای او با کمترین اختلاف از روی تیرک افقی ذوب‌آهن عبور کرد.
دقیقه ۴۵: پاس کات بک بنگستون و ضربه پهلوان پس از برخورد به دو مدافع بنیادکار به کرنر رفت.دقیقه ۴۹: تعلل و شوت نه چندان خوب بنگستون به مدافعان لوکوموتیو برخورد کرد و دفع شد.
دقیقه ۵۰: پاس اسماعیلی‌فر و شوت تبریزی با فاصله زیادی به اوت رفت
دقیقه ۵۷: پهلوان با دریبل‌های چشم‌نواز ریز از بین چهار مدافع بنیادکار گذشت ولی در نهایت ضربه پای راست او با بدشانسی از کنار دروازه عبور کرد.
دقیقه ۶۱: ضربه سر شومورودوف به راحتی در دستان مظاهری قرار گرفت.
دقیقه ۶۸: شوت بنگستون را زوخوروف با واکنش خوبی با پای خود دفع کرد.

در حاشیه

* علاوه بر بازیکنان، نیمکت‌نشینان ذوب‌آهن نیز قبل از بازی مشغول گرم کردن بودند.
* به دلیل جرایم سنگین AFC ، مسؤولان امنیتی ورزشگاه فولادشهر بازرسی ویژه‌ای از تماشاگران و حتی اصحاب رسانه به عمل آوردند.
* استقبال نسبتا خوبی از این مسابقه به عمل آمده است.
* تماشاگران ذوب‌آهن با آوردن بلندگو تیم‌شان را تشویق می‌کنند.
* به دلیل غیبت قاسم حدادی‌فر و نیمکت‌نشینی مهدی رجب‌زاده، مرتضی تبریزی کاپیتان امروز ذوب‌آهن است.

 

منبع:ورزش سه